Święta tuż tuż…

Święta tuż tuż…..

Boże Narodzenie to szczególne święta w polskich domach. Spędzamy miłe chwile przy wspólnym stole, ciesząc się z obecności bliskich.

Przygotowania do świąt warto rozpocząć już w listopadzie to najlepszy czas na zaplanowanie i zakup prezentów dla naszych bliskich [link]. Rok 2020 szczególnie przypomniał nam o tym, co w życiu ważne. Warto zakończyć go wysłaniem kartki do tych, którzy z różnych względów nie będą mieli możliwości zasiąść z nami przy wspólnym stole.

Choć wysyłanie kartek bożonarodzeniowych jest coraz częściej zastępowane przez wysyłanie sms-ów lub e-maili nadal możemy znaleźć zwolenników tradycyjnych kartek świątecznych. Ponadto to dobry sposób na wprowadzenie świątecznego klimatu do naszego domu:) a własnoręcznie wykonana kartka będzie oryginalna, wyjątkowa i z pewnością sprawi odbiorcy wiele radości. Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stworzyliśmy pocztówkowe inspiracje z zabawkami:) [link]

 

Spokojnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzy

                             Moon Concept

 

Zabawa z dzieckiem w świecie dorosłych

Zabawa z dzieckiem w świecie dorosłych

Otwierając bloga zastanawiałam się od czego zacząć? Pomyślałam zacznij od tematu, który jest w twoim domu i pewnie w wielu rodzinach, a mianowicie…zabawa z dziećmi…

Muszę przyznać się do tego, że coraz rzadziej bawię się z dziećmi a na pewno nie tyle ile one by tego chciały. Można sobie tłumaczyć, że to przez brak czasu, obowiązki lub po prostu potrzebuję chwili dla siebie. Nie od dziś wiadomo, że trudno dorosłym przenieść się ze świata, w którym panują sztywne zasady do świata dzieci. Zaangażować się w zabawę, towarzyszyć im we wspólnej aktywności.

Postanowiłam, ze przynajmniej dwa razy w tygodniu będziemy bawić się wspólnie w wymyślone przez moje córki zabawy. Czasem jest to zwykłe malowanie czy wycinanie a innego dnia zabawa w kucharza, sklep czy koleżanki:) Repertuar zabaw dzieci jest bardzo szeroki. Nie ma żadnej gotowej recepty na dobrą zabawę, ponieważ każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby! Myślę, że zabawa to dobry sposób na komunikację ze swoimi dziećmi, wspieranie ich rozwoju emocjonalnego i poznawczego, a dodatkowo jak się okazuje (wiem to z doświadczenia) to po prostu fajnie spędzony dzień:)